سرخط خبرها
خانه / کارگاه ها / اردوهای فرهنگی پرورشی«فصل رویش»

اردوهای فرهنگی پرورشی«فصل رویش»

یکی از برنامه های تفریحی طرح شهید ابراهیم هادی اردوی فرهنگی پرورشی فصل رویش می باشد:

 

ما امروز جنگ را نداریم. جای جنگ چه چیزی دارید؟

چگونه میخواهید آن روح هیجان طلب این جوانان را

اشباع کنید به جای جنگ؟ کجاست آن برنامه؟»

آنچه که خواندید بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص هیجان طلبی و تکاپو ذاتی نسل جوان بود. این موضوع بارها درسخنان آقا به چشم می خورد و با نگاهی تحلیلی دهه های بعد از انقلاب را جهت تفهیم بهتر موضوع ترسیم می کند.

مشکلات موجود در جامعه امروزی و عدم شناخت واقعی جوانان به ذات وجودی خود و باور نداشتن به توانایی های درونی از یک سو و عدم وجود برنامه های جالب توجه در سططح گسطترده به منظور کنت رل هیجانات و نیز پرورش جوانان پرشور البته همراه با شناخت برای حرکتی سریع و هدفدار به سمت جلو از سوی دیگر، این دغدغه و نیاز را در این مجموعه ایجاد کرد تا به نوآوری و تولید برنامه برآید. این موسسه که متشکل از جوانان متدین، پرشور و هدفمند می باشد بر این شد تا علاوه بر برنامه های ویژه راهیان نور، برنامه خاصی را در ایام تابستان برنامه ریزی کند که علاوه بر برنامه های تفریحی و فرهنگی به نوعی آشنایی با برنامه های نظامی خاص باشد.

در این راستا یکی از برنامه هایی که مطابق با این نیاز و در فیططای فرهنگی و رزمی و پرورشی و تفریحی ایجاد گردید اردوهای فصل رویش است.

این اردوها در قالب دوره های ۲ تا ۶ روزه در اردو گاه هایی که دارای شرایط برگزاری طرح بوده اند اجرا گردیده است. این اردوها تاکنون در پادگان های نیروی دریایی زیباکنار و بابلسر ، پادگان لشگر ۱۶ ، منجیل، شهرک سینمایی دفاع مقدس و مجتمع هوایی سپهر تهران انجام شده است .

برگزاری اردوهای فصل رویش از سال ۸۴ آغاز و تاکنون بیش از ۱۴۰۰۰ نفر مخاطب در سطح کشور از این اردو بهره برده اند

 

این اردو در تابستان سال۹۴ درآخر دوره طرح شهید ابراهیم هادی ویژه برادران برگزار خواهد گردید.و دارای ایتم های ) جت اسکی، قایق کارنو، غواصی و …( می باشد. در ضمن در کنار این ایتم ها، فصل رویش برنامه های فرهنگی متفاوت را نیز برگزار خواهد کرد، برنامه هایی از قبیل کلاس های آموزشی، شرکت در برنامه های روایتگری و برنامه های فرهنگی از قبیل دعوت از اساتید و اندیشمندان ومبلغین اجرا خواهد گردید.

images    080589-13

همچنین ببینید

14

در مورد طرح آموزشی تربیتی شهید ابراهیم هادی بیشتر بدانید

طرح تفصیلی معرفی طرح آموزشی تربیتی شهید ابراهیم هادی را می توانیداز لینک زیر دانلود ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>